HIMARK AVR MAX SERIES ( SVM-1500VA )
0 out of 5
2 in stock
Compare
Description
HIMARK SVM-1500VA AVR
MAX SERIES
Product Description:
Output Power: 1500VA
4 Universal Sockets: 3 x 220V, 1 X 110V
Short Circuit Protection
Overload Protection
Time Delay Function – 180 seconds delay
Servo Motor Control System
Analog Volt Meter
Phase: Single
Rating of Output Capacity: 1500W
Input Voltage: 160V-250V
Protective Overloading current (input): 6.81A